Головинська сільська рада
Костопільського району Рівненської області

Загальна інформація

Кожен мешканець села чи міста має право на сучасну медицину й освіту, доступні та якісні адміністративні, комунальні, соціальні послуги, гарні дороги, чисті й освітлені вулиці. Але люди можуть впливати на якість цих послуг лише тоді, коли відповідальні за їх надання знаходяться близько. Найближчою до людей владою є органи місцевого самоврядування: сільські, селищні міські ради та їхні виконкоми. Отже саме вони повинні мати широкі повноваження і достатньо коштів, щоб бути спроможними вирішувати усі місцеві питання і нести за це відповідальність. Для цього в Україні відбувається децентралізація - передача повноважень та фінансів від державної влади якнайближче до людей - органам місцевого самоврядування.

 

Враховуючи дану ситуацію, на підставі положень ст.5 Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад", ст.42, 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" розпорядженням сільського голови Головинської сільської ради 16 січня 2019 року було ініційовано добровільне об’єднання територіальних громад сіл Головин, Базальтове, Берестовець, Іваничі, Садки Головинської сільської ради, сіл Злазне, Вигін, Перетоки Злазненської сільської ради, сіл Звіздівка, Корчин, Ставок, Чудви Звіздівської сільської ради в Головинську сільську об’єднану територіальну громаду з центром в селі Головин.

 

12 лютого 2019 року на сесії Головинської сільської ради було прийнято рішення №890 «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад».

 

В населених пунктах Головинської, Злазненської та Звіздівської сільських рад були проведені громадські обговорення із мешканцями сіл стосовно добровільного об’єднання територіальних громад. Громадяни абсолютною більшістю підримали ініціативу сільського голови Головинської сільської ради щодо добровільного об’єднання територіальних громад і утворення Головинської сільської об’єднаної територіальної громади з центром в селі Головин.

 

8 квітня 2019 року Злазненською сільською радою та 11 квітня 2019 року Звіздівською сільською радою були прийняті рішення про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад та делегування представників до спільної робочої групи з підготовки проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад.

 

29 травня 2019 року розпорядженням сільського голови Головинської сільської ради було утворено сіпльну робочу групу з підготовки проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад у складі:
- Вдовиченко Леонтій Володимирович, Головинський сільський голова;
- Бабич Тамара Василівна, Злазненський сільський голова;
- Бачук Юрій Володимирович, Звіздівський сільський голова.

 

4 червня 2019 року відбулося перше засідання спільної робочої групи і було розроблено проект рішення про добровільне об’єднання територіальних громад. У населених пунктах Головинської, Злазненської та Звіздівської сільських рад відбулися громадські обговорення щодо схвалення даного проекту.